Afbeelding
Nieuws

Schadeclaim tegen kartel truckfabrikanten

dinsdag 26 juli 2016

Op 19 juli 2016 heeft de Europese Commissie de hoogste boete ooit uitgedeeld aan Europese truckfabrikanten. De fabrikanten maakten onderdeel uit van een kartel. Het betreft de fabrikanten MAN, Volvo/Renault, Daimler, Iveco en DAF.

Zij hebben de prijzen van hun trucks kunstmatig hoog gehouden. Gezamenlijk hebben zij een boete van ruim 2,9 miljard euro opgelegd gekregen (Press release EU). Ook Scania wordt door de EU onderzocht, maar tegen haar loopt de procedure nog. In tegenstelling tot de andere 5 fabrikanten heeft zij geen deelname aan het kartel toegegeven.

Het kartel maakte de illegale prijsafspraken in de periode van 1997 tot 2011. De afspraken betroffen medium trucks (6 – 16 ton) en zware trucks (meer dan 16 ton). Door de enorme omvang van het kartel vallen 9 van de 10 medium en zware trucks geproduceerd in Europa onder deze prijsafspraken. De Europese commissaris voor Mededinging, Margrethe Vestager, heeft aangegeven dat met de recordboete de duidelijke boodschap is gegeven dat kartelvorming binnen Europa niet wordt geaccepteerd.

Naast prijsafspraken maakte het kartel ook afspraken over wanneer zij emissie reductie technologie zouden introduceren. Deze technologie moest worden geïntroduceerd vanwege de toenemende (striktere) vereisten binnen de EU. Bovendien sprak het kartel af dat de kosten voor de emissie technologie op de truckafnemers zouden worden afgewikkeld.

Door de kartelafspraken kunnen duizenden transportondernemingen gedupeerd zijn aangezien zij te hoge prijzen voor hun trucks hebben betaald. Ook trucks die geleased worden, vallen hieronder. De schade die door de truckafnemers wordt geleden, betreft het verschil tussen de betaalde prijs en de hypothetische prijs die de truck zonder kartel had gekost.

De branchegroep LVH Automotive van Leeman Verheijden Huntjens Advocaten is doende om namens diverse van haar Automotive cliënten een schadeclaim voor te bereiden tegen het truckkartel. Bent u als ondernemer ook geïnteresseerd om uw schade te verhalen op de truckfabrikanten, dan wordt u uitgenodigd om contact op te nemen met onze advocaten Marcel van den Ende en/of Michelle Reevers.

Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45
LinkedIn
Download vCard
Stuur een e-mail
Marcel van den Ende
Zoek in artikelen
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61 kloot@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

franchise, distributie en agentuur, contractenrecht, huurrecht

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl