Afbeelding

Nieuws

Publicatie Tijdschrift Vervoer & Recht

maandag 13 november 2017

Onze juridisch medewerker Menno van den Berg heeft een mooie publicatie op zijn naam staan in het Tijdschrift Vervoer & Recht.

 

Groen vervoer

Is het niet gek dat de consument een ‘groen’ product in de schappen wil zien liggen, maar dat het ‘groen’ vervoeren daarvan maar een ‘ver-van-mijn-bed-show’ is? Dit zal veranderen! 

Bevrachtingsovereenkomst

In zijn kersverse publicatie in het Tijdschrift Vervoer & Recht ‘Sustainable Shipping: Corporate Social Responsibility in the Charter Party Agreement’ bespreekt Menno in hoeverre de bevrachtingsovereenkomst, in de maritieme sector, een geschikt instrument is voor het opnemen van een environmental Corporate Social Responsibility- clausule. 

Onderzoek

Uit zijn onderzoek volgt dat het succes van het opnemen van zo’n clausule afhangt van de bereidwilligheid van de betrokken partijen en de inzet tot het opnemen van specifieke, meetbare en tijdsgebonden provisies met betrekking tot het bereiken van hun milieudoelstellingen. Door een toenemende druk van consumenten, fabrikanten en het publiek op het ‘schone’ transport van goederen over zee, zal het opnemen van zo’n clausule in de bevrachtingsovereenkomst wenselijker en aannemelijker worden! De betrokken partijen bij het vervoeren van goederen over zee zullen steeds meer hun zaakjes op orde moeten hebben voor ‘sustainable shipping’!

Lees het hele artikel

Lees het artikel hier: https://lnkd.in/eQvQ-cZ

 

Zoek in artikelen
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Jos Huntjens

erfrecht

+31 (0)10 209 27 55 huntjens@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl