Afbeelding
Advocaten

Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

Opleiding

Erasmus Universiteit Rotterdam, afstudeerrichting bedrijfsrecht. Afgestudeerd in 2008.

Advocaat bij LVH

Sinds 2017.

Functie en feiten

Sabriye Ort begon haar carrière in 2008 als bedrijfsjurist bij een accountantskantoor. Sinds augustus 2012 is zij werkzaam als advocaat. In 2017 maakte zij de overstap naar LVH Advocaten. Zij is voor cliënten een vraagbaak als het gaat om commerciële samenwerkingsverbanden, met nadruk op franchise, distributie en agentuur. Treedt op voor franchisegevers, franchisenemers en franchiseverenigingen. Adviseert, onderhandelt en procedeert voornamelijk op het gebied van contractenrecht en huurrecht.

Branchegebied

Zakelijke dienstverlening.

Expertise

Franchise, distributie en agentuur.

Competenties

Sabriye is een pragmatische, proactieve en servicegerichte advocaat. Zij houdt zich continue bezig met het analyseren van nieuwe mogelijkheden en kansen om meerwaarde voor cliënten te creëren. Tracht eerst een minnelijke regeling te treffen, maar schroomt ook niet om te procederen.

Persoonlijke eigenschappen

Betrokken, resultaatgericht en vasthoudend.

Lidmaatschappen
  • Lid van de Vereniging voor Distributie-, Franchise- en Agentuurrecht
  • Lid van de Nederlandse Franchise Vereniging

Advocaat Franchise

Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77
LinkedIn
Download vCard
Stuur een e-mail
Sabriye Ort
Franchisenemers, let op verplichtingen bij einde franchiseovereenkomst

"Een franchisenemer kan een bepaling tot verplichte afgifte niet zonder meer aan zijn laars lappen".

Boetebeding in een franchiseovereenkomst

Een boetebeding in een franchiseovereenkomst kan een nuttige functie vervullen en zowel franchisegever als franchisenemer prikkelen hun verplichtingen jegens elkaar deugdelijk na te komen. Maar wat is een boetebeding precies? Wat is de functie van een dergelijk beding? En kan een boetebeding worden gematigd? Op deze vragen zal ik in dit artikel (kort) ingaan.

Franchisenemer niet gehouden aan het postcontractueel non-concurrentiebeding

De meeste franchiseovereenkomsten bevatten een postcontractueel non-concurrentiebeding. Een postcontractueel non-concurrentiebeding bepaalt dat het een franchisenemer gedurende een bepaalde periode na het eindigen van de franchiseovereenkomst in een bepaald gebied, niet is toegestaan activiteiten te verrichten die concurrerend zijn met de activiteiten van de franchiseformule. Middels een postcontractueel non-concurrentiebeding tracht franchisegever te voorkomen dat de door hem aan een franchisenemer overgedragen kennis en knowhow na het einde van de franchiseovereenkomst voor oneigenlijke concurrentie wordt gebruikt. Dit ter bescherming van de franchiseformule en de overige franchisenemers.

Franchisegever moet deugdelijkheid prognose bewijzen

Zoals bekend is op 1 juli 2016 de Wet Acquisitiefraude in werking getreden. Voornoemde wet is ook van toepassing op franchiserelaties. Het doel van deze wet is, kort gezegd, een onjuiste voorstelling van zaken bij werving te voorkomen.

Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG)

Bent u klaar voor de invoering van de AVG? Vanaf 25 mei 2018 is namelijk de AVG van toepassing. Dit betekent dat vanaf dan de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) niet meer geldt. Aangezien iedere franchiseorganisatie persoonsgegevens van werknemers en/of klanten verwerkt, krijgt iedere onderneming met de AVG te maken. 

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl