Afbeelding
Advocaten

Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

Opleiding 

Studeerde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Voltooide in 2008 de masters Bedrijfsrecht en Rechtsgeleerdheid, afstudeerrichting: privaatrecht.

Advocaat bij LVH

Sinds 2009.

Functie en feiten

In 2017 voltooide Peter met succes de specialisatieopleiding Insolventierecht van de Grotius Academie. Peter houdt zich bezig met het ondernemingsrecht, met een accent op het insolventierecht. Wordt regelmatig benoemd door de Rechtbank Rotterdam tot curator in faillissementen. Fungeert voor zijn cliënten als een vraagbaak met gedegen vakkennis, iemand die zijn toezeggingen nakomt en  praktische oplossingen voorlegt.

The secret of all victory lies in the organization of the non-obvious.(Marcus Aurelius)

Branchegebied

Food, Horeca en Retail

Expertise

Faillissementen en herstructurering


Competenties

Zijn kennis en ervaring als curator stellen hem in staat om snel en effectief te adviseren in gevallen waarin de continuïteit van een onderneming op het spel staat en onder tijdsdruk moeilijke beslissingen moeten worden genomen.
Ook beschikt Peter over de expertise een goede inschatting te maken van hoe een curator naar de zaak zal kijken, hetgeen door zijn cliënten zeer gewaardeerd wordt.

Persoonlijke eigenschappen

Groot inlevingsvermogen, geduldig en integer.

Lidmaatschappen / nevenactiviteiten
  • Peter is lid van INSOLAD
  • Peter is lid van het Business Netwerk Rijnmond

 

Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52
LinkedIn
Download vCard
Stuur een e-mail
Peter de Graaf
Juridische informatiepagina faillissement SuperTrash

Op 20 maart 2018 heeft de rechtbank te Amsterdam het faillissement uitgesproken van Wayahead B.V. Dit is de moedermaatschappij van de kledingketen SuperTrash. Hierbij is mr. S.A. Voermans van het kantoor Levenbach Advocaten benoemd tot curator. Op 27 maart 2018 zijn ook dochters 2Stepzahead B.V., ST Holding B.V., Supertrash International B.V. en Supertrash Retail B.V. gefailleerd. Hierbij is dezelfde curator benoemd. De faillissementen betreffen het hoofdkantoor en de eigen winkels van SuperTrash en niet winkels die eigendom zijn van franchisenemers.

Oorlog tussen faillissementscurator en concurrent van gefailleerde die klanten en werknemers tracht weg te kapen

Een onderneming waarvan het faillissement is uitgesproken desintegreert vaak in een rap tempo. 

Strafrechtelijke veroordeling vanwege niet deponeren jaarrekening

Het komt in de praktijk nog verrassend vaak voor dat jaarrekeningen niet of niet tijdig gedeponeerd worden. Ongeveer één op de drie ondernemers deponeert niet of te laat.

Hof van Justitie bepaalt : Pre-pack is overgang van onderneming

  Bij een pre-pack, ook wel flitsfaillissement genoemd, werkt een beoogd curator al enige tijd vóór het uitspreken van het faillissement aan een doorstart, zodat zo spoedig mogelijk na het uitspreken van het faillissement, mogelijk nog dezelfde dag, een doorstart kan worden gerealiseerd. Het doel van de pre-pack is continuatie van de onderneming met een zo hoog mogelijke opbrengst.

Wet versterking positie curator van kracht


Per 1 juli 2017 is de Wet versterking positie curator van kracht.

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

franchise, distributie en agentuur, contractenrecht, huurrecht

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl