Afbeelding

Advocaten

Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

Opleiding 

Studeerde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Voltooide in 2008 de masters Bedrijfsrecht en Rechtsgeleerdheid, afstudeerrichting: privaatrecht.

Advocaat bij LVH

Sinds 2009.

Functie en feiten

Peter de Graaf houdt zich bezig met het ondernemingsrecht, met een accent op het insolventierecht. Wordt regelmatig benoemd door de Rechtbank Rotterdam tot curator in faillissementen. Fungeert voor zijn cliënten als een vraagbaak met gedegen vakkennis, iemand die zijn toezeggingen nakomt en  praktische oplossingen voorlegt.

The secret of all victory lies in the organization of the non-obvious.(Marcus Aurelius)

Branchegebied

Haven en Handel

Expertise

Faillissementen en herstructurering



Competenties

Zijn kennis en ervaring als curator stellen hem in staat om snel en effectief te adviseren in gevallen waarin de continuïteit van een onderneming op het spel staat en onder tijdsdruk moeilijke beslissingen moeten worden genomen.
Ook beschikt Peter over de expertise een goede inschatting te maken van hoe een curator naar de zaak zal kijken, hetgeen door zijn cliënten zeer gewaardeerd wordt.

Persoonlijke eigenschappen

Groot inlevingsvermogen, geduldig en integer.

Lidmaatschappen / nevenactiviteiten
  • Peter is lid van de Vereniging voor Jonge Insolventierecht Advocaten (JIRA).
  • Peter is lid van het Business Netwerk Rijnmond

 

Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 stuur mail
Peter de Graaf
Faillietverklaring eist meer dan één schuldeiser

Artikel 1 Faillissementswet bepaalt dat een schuldenaar failliet wordt verklaard indien hij in een toestand verkeert dat hij heeft opgehouden te betalen. Het is vaste jurisprudentie van de Hoge Raad dat daarvoor noodzakelijk is dat de schuldenaar meer dan één schuldeiser heeft.  

Perikelen bij inroepen bankgarantie door verhuurder voor leegstandschade bij faillissement huurder

Onlangs heeft de Hoge Raad een interessant arrest gewezen waarin meer duidelijkheid wordt verschaft over in hoeverre een bank verhaal mag nemen op de faillissementsboedel indien zij in het kader van een bankgarantie een bedrag betreffende leegstandschade heeft vergoed.

Wet Herziening Strafbaarstelling Faillissementsfraude is in werking getreden

Het kabinet geeft al enkele jaren uitvoering aan een wetgevingsprogramma met het doel het faillissementsrecht te herijken. De aanpak van faillissementsfraude is een belangrijke pijler daarvan.

Congres over 60 jaar CMR legt verschillen in toepassing verdrag bloot

Op 6 en 7 oktober vond de International Conference 60 years CMR plaats. Met genoegen heb ik het congres bijgewoond. Hierna volgt een kort verslag over enkele interessante onderwerpen die aan de orde zijn gekomen.

Curator kan in verzet tegen faillietverklaring op eigen aangifte van rechtspersoon

Op 18 december 2015 heeft de Hoge Raad een belangrijk arrest gewezen over de mogelijkheid van de curator om in verzet te gaan tegen een faillietverklaring op eigen aangifte van een rechtspersoon. 

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Jos Huntjens

erfrecht

+31 (0)10 209 27 55 huntjens@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Iris Nijman

ondernemingsrecht algemeen

+31 (0)10 209 27 64 nijman@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

rijntjes@lvh-advocaten.nl +31 (0)10 209 27 40
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

arbeidsrecht, commerciële samenwerkingen en overnames

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl