Afbeelding

Advocaten

Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

Opleiding 

Universiteit Utrecht, privaat –en bestuursrechtelijk afgestudeerd in 1982. Summerprogram Columbia University New York en Universiteit Leiden.

Advocaat bij LVH

Sinds 1998.

Functie en feiten

In Hans Rijntjes’ procespraktijk ligt het accent op geschillen over aansprakelijkheden én uit overeen­koms­ten, waar­on­der de in­cas­so van geldvorderingen.

Hans heeft een aantal zaken behandeld, die vanwege het belang ervan gepubliceerd zijn in diverse tijdschriften. Zie bijvoorbeeld en klik door naar:

  • Rechtbank Rotterdam 22 april 2015, aansprakelijkheid bestuurder;
  • Rechtbank Rotterdam 18 juli 2012, aansprakelijkheid Bank;
  • Rechtbank Rotterdam 14 maart 2012, verweer vernietiging pre-auctionovereenkomst;

 

 

Procederen is vooruitzien! (Hans Rijntjes)

Branchegebied

Bouw en Vastgoed

 
Expertise

Huur (contract en ontruiming)
Incasso
Onderneming en aandeelhouders
Procesvoering

Competenties

Goed procederen draait om luisteren, kennis én gedre­venheid. 
De aanpak van Hans wordt gekenmerkt door creativiteit, gevoel voor detail en slagvaar­dig­heid.      

Persoonlijke eigenschappen

Doorzettingsvermogen en resultaatgerichtheid.

Lidmaatschappen / nevenactiviteiten
  • Hans Rijntjes is lid van de Nederlandse Vereniging voor Procesrecht en de Vereniging Corporate Li­ti­ga­tion.
  • Daarnaast is hij bestuurslid van een stichting met huisvesting voor onvermogenden. 
  • Eerder is hij be­stuurs­lid geweest van een stichting die bijzonder onderwijs verzorgt en was hij docent in de be­roeps­opleiding voor advocaat-stagiaires.
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

rijntjes@lvh-advocaten.nl stuur mail
Hans Rijntjes
Onroerend goed: rechten van derden

Stel je hebt een pand gekocht. Je gaat naar de notaris, na de le­ve­ring is het van jou. Maar het kan zijn dat er een recht is van een andere persoon. Zo’n “derde” kan een koop­op­tie heb­ben. Of er is sprake van een “dubbele verkoop”. Wat is in zo’n situatie de rol van de notaris? 

Verborgen gebreken bij koopwoningen

Het komt regelmatig voor dat de koper van een huis na de koop wordt geconfronteerd met (verborgen) gebreken aan de woning. In bepaalde gevallen kunnen de kosten van herstel van die gebreken op de verkoper worden verhaald omdat er sprake is van non-conformiteit. In de praktijk veel voorkomende gevallen zijn bijvoorbeeld de verzwegen aanwezigheid van asbest, een ondergrondse tank in de tuin, waarvan de verkoper geen melding had gemaakt, of een niet-gemelde bodemverontreiniging uit het verleden.

Veel voor weinig

Veel voor weinig; een gedachte die de verhuurder kan bekruipen als hij de verhuurde wo­ning beziet tegenover de magere, misschien wel verliesgevende huuropbrengst.

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Jos Huntjens

erfrecht

+31 (0)10 209 27 55 huntjens@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Iris Nijman

ondernemingsrecht algemeen

+31 (0)10 209 27 64 nijman@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

rijntjes@lvh-advocaten.nl +31 (0)10 209 27 40
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

arbeidsrecht, commerciële samenwerkingen en overnames

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl